BÜRO-İŞ

BÜRO-İŞ
Mithatpaşa Caddesi 21/10 Kızılay Çankaya/ANKARA
(312) 432 50 58
https://www.burois.org.tr
[email protected]

Kamu emekçilerinin verdiği sendikal mücadelede 2000’li yılların başından itibaren giderek etnik ve din temelli anlayış hakim olmuş; sahte sendika yasasının da çıkması ile birlikte sistemle uzlaşılmış, düzen içi sendikacılık benimsenmişti. Bütün bu nedenlerden ötürü sınıf mücadelesinden uzaklaşılmış ve fiili meşru mücadele terk edilmişti.

Mevcut emek mücadelesi ülkemize, emeğimize dönük emperyalist, kapitalist kuşatmaya ve yerli işbirlikçilerinin Cumhuriyetimize dönük saldırılarına tepkisizdi. Etnik ve gerici saldırıların yoğunlaştığı ülkemizde artık mevcut sendikal yapılar üzerinden sınıfsal bir mücadele vermek ve yapılan saldırılara karşı Vatanımızı, Cumhuriyetimizi ve Emeğimizi savunmak mümkün değildi. İşte böylesi sıkıntılı bir dönemde büro emekçileri için yeni bir sendika kurmak artık kaçınılmaz hale gelmişti. Böylelikle ülkemiz ve emek tarihi açısından son derece önemli Vatan, Cumhuriyet ve Emek mücadelesinin büro alanındaki sendikası BÜRO-İŞ   30 Mayıs 2006 tarihinde kuruldu.

 

Genel BAŞKANI  Alay Hamza ÇEBİ'dir

Güven İletişim ve Haberleşme Çalışanları Memur Sendikası

Türkiye genelinde hizmet veren Güven İletişim ve Haberleşme Çalışanları memur Sendikası'na ait kurumsal bilgilerin, faaliyetlerin, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Güven Haber-Sen

Anadolu yakası PTT Başmüdürlüğü yanı Rıhtım / İSKELE İŞ HANI kat:2 d:11
34000 kadıköy / İstanbul

Güven Haber Sen © Tüm Hakları Saklıdır.