ULAŞIM-İŞ

ULAŞIM-İŞ
BİRLEŞİK KAMU-İŞ KONFEDERASYONU Ziya Gökalp Caddesi 45/5 Kızılay Ankara 06900 Türkiye
0 (312) 431 70 12---- 0 312 431 70 13----0 532 670
https://www.ulasimis.org
[email protected]

              Kısa adı Ulaşım-İş olan Ulaştırma Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası 1 Haziran 2011 tarihinde Ankara’da kurulmuştur         

Ülkemizde de örgütlü emek mücadelesi bir asırdan önce başlamıştır. Kötü çalışma koşulları ve ücret adaletsizliği nedeniyle 1870’li yılların sonunda başlayan grevlerde özellikle demiryolu çalışanlarının rolü büyüktür".

: "Sınıf ve kitle sendikacılığı ilkesini savunduğunu iddia eden yapılar , ne yazık ki süreç içinde bazı siyasi parti ve grupların güdümüne girmiş; bu ilişkiler sayesinde oluşturulan yönetimler hızla tabanın istek ve beklentilerinden uzaklaşmıştır. Bu öyle bir uzaklaşmadır ki ;  12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa referandumunda; grev hakkı olmayan bir sözde toplu sözleşme düzenine dahi açıkça hayır diyememiştir.

            İşte bu durum karşısında ulaştırma emekçilerinin sendikal hak mücadelesini sürdürmek için, evrensel değerlere bağlı ve emeği merkeze alan bir mücadele anlayaşı ile sendikal faaliyetlerene başlamıştır.

 

Genel Başkanı Cihad KORAY'dır.

Güven İletişim ve Haberleşme Çalışanları Memur Sendikası

Türkiye genelinde hizmet veren Güven İletişim ve Haberleşme Çalışanları memur Sendikası'na ait kurumsal bilgilerin, faaliyetlerin, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Güven Haber-Sen

Anadolu yakası PTT Başmüdürlüğü yanı Rıhtım / İSKELE İŞ HANI kat:2 d:11
34000 kadıköy / İstanbul

Güven Haber Sen © Tüm Hakları Saklıdır.